Ümit Özdağ ‘Mücadele Sur ve Cizre’ye sıkıştırılamaz’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Terörle mücadele Sur, Silopi ve Cizre’ye sıkıştırılamaz. Bütün vatan sathında mücadelenin sürdürülmesi gerekir. Sadece silahlı kadrolar değil, onları besleyen kadrolar da terörle mücadelenin hedefi olmalıdır” dedi.

Özdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör olaylarının arttığını, “gelecek aylarda daha da artacağını” savundu. “AKP hükümeti hâlâ PKK’ya karşı sonuç alacak terörizmle mücadele stratejisini hayat geçirebilmiş değil” diyen Özdağ, bugün yapılanın “terörle mücadele değil, sadece asayişi sağlamak olduğunu” öne sürdü. Asker ve polisin, büyük bir mücadeleyle hükümetin hatalarını temizlemeye çalıştığını ifade eden Özdağ, “Terörle mücadele Sur, Silopi ve Cizre’ye sıkıştırılamaz. Bütün vatan sathında mücadelenin sürdürülmesi gerekir. Sadece silahlı kadrolar değil, onları besleyen kadrolar da terörle mücadelenin hedefi olmalıdır. PKK’nın para kaynakları, Kandil ve Ayn el Arab da hedef alınmalıdır. Mesele Sur, Silopi, Cizre değil, Kandil ve Ayn el Arab’dan yönetilen PKK terörüdür” diye konuştu.

‘Arınç’a inanıyorum’

Terör bitmeden istikrarın olamayacağını anlatan Özdağ, MHP’nin, terörle mücadelede, günü kurtarma değil, Türkiye’nin geleceğini kurtarma anlayışıyla hareket ettiğini belirtti.

Bir gazetecinin, “Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki polemiği nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine Özdağ, “Ben Bülent Arınç’a inanıyorum” karşılığını verdi.

Yeni Anayasa ile ilgili bir soruya karşılık da parlamenter sistemin güçlendirilerek devam etmesini istediklerini kaydeden Özdağ, MHP’nin, TBMM’nin hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğini bildirdi. Özdağ, MHP’de “kurultay süreciyle” ilgili bir başka soruyu da, “Öyle bir süreç yok. Genel merkez başvuruları tüzüğe uygun olarak incelemeye devam ediyor” diye yanıtladı.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com