Şırnak Cizre’de Polis Kontrol Noktasına bomba yüklü araçla saldırı

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yaklaşık 50 metre uzaklıktaki Polis Kontrol Noktasına PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi. 11 Polis şehit oldu,70 civarında yaralı!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasına PKK’lı teröristlerce bomba bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Habertürk Haber Merkezi’nin verdiği bilgilere göre çok sayıda yaralı var. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu da gelen bilgiler arasında. Alınan bilgiye göre saldırı sonrası 11 polis şehit oldu, 70 civarında yaralı var. Şehit bilgisi resmi olarak doğrulanmış değil.

BOMBALI ARAÇ, ARAMA NOKTASINDA PATLATILDI
Alınan ilk bilgiye göre, Konak Mahallesi Cizre-Şırnak karayolu üzerindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasına PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi.

Olayda yaralananlar 112 Acil Servis ekiplerince Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Diyarbakır’dan hava ambulanslar da bölgeye gönderildi. Şırnak’ta da askeri hareketlilik yaşanıyor, takviye jandarma ekipleri de yönlendirildi. Habertürk Diyarbakır Büro Şefi Veysi İpek, bölgenin üç yönünde polis kontrol noktası bulunduğunu ve ilçeye giren bütün araçların polis kontrol noktalarında kontrol edildiğini belirtti. Ayrıca ilçeye tüm giriş çıkışların da kapatıldığı gelen bilgiler arasında.
İpek’in verdiği bilgiye göre saldırıda Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasında büyük hasar oluştu. Binada AFAD ekipleri de polis ekipleriyle beraber arama kurtarma çalışmaları da yürütüyor. Patlamanın gerçekleştiği yol üzerinde ilçe emniyet müdürlüğü cezaevi, özel harekat şubesi de bulunuyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanlığı olay yerine 12 ambulans ve 2 helikopter gönderildiğini ve Şırnak’taki sağlık personeli acil göreve çağrıldığını açıkladı. Saldırının ardından PKK’lı teröristlere yönelik operasyonlar başlatıldı.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com