El Bab’tan yine Şehit haberleri geldi

El Bab’ın kontrolünü tamamen sağlamak amacıyla başlanan operasyonlarda stratejik önemi bulunan tepeler ele geçirildi, ilçenin batı mahallelerine girildi. Dün çıkan çatışmalar ve el yapımı patlayıcılar sonucu 5 askerimiz şehit oldu, 15 askerimiz yaralandı.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı El Babdan art arda acı haberler

Türk Silahlı Kuvvetleri, şiddetli çatışmaların sürdüğü El Bab’la ilgili dün peş peşe açıklamalar yaptı. Şehitlere ilişkin ilk açıklama şöyleydi: Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

TSK’dan akşam saatlerinde yapılan açıklamada 2 askerin daha şehit olduğu duyuruldu. TSK’dan yapılan açıklama şöyle: Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 8 Şubat 2017 öğleden sonra DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız daha şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

ŞEHİT SAYISI 5’E YÜKSELDİ

 Suriye’nin El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ ile süren çatışmalarda bir asker daha şehit oldu. Akşam saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan asker ile birlikte gün içerisinde şehit olan asker sayısı 5’e yükseldi. Helikopterle Gaziantep’e getirilen şehit askerin naaşı otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna konuldu.

 

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com