Diyarbakır Sur’da Çatışmada 4 şehidimiz var

DİYARBAKIR Sur’da yapılan operasyon sırasında 3 asker ve 1 polis şehit oldu. TSK son dakika açıklaması ile Sur’daki çatışmaya dair bilgileri verdi.
DİYARBAKIR Sur İlçesi’ndeki operasyonlardan kötü haber geldi. TSK son dakika haberi 3 asker şehit olarak açıklamıştı, hastaneye kaldırılan polislerden biri şehit oldu. Sur’da şehit sayısı 4’e yükseldi.

Sur’da dün bombalı tuzakları kaldırmayı sürdüren güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateş can aldı.

4 ŞEHİT VAR İSİMLERİ AÇIKLANDI

Genelkurmay tarafından Sur’daki çatışmaya dair gelen açıklamada PKK saldırısında 4’ü ağır 6 askerin yaralandığı bildirmişti.

Çatışmada Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ile Uzman Çavuş Osman Ateş‘in şehit olmasının ardından, keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan ve ağır yaralanan komiser tedavi altında bulunduğu Diyarbakır Asker Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Saldırılarda yaralanan 3 asker ile 1 polisin tedavileri ise sürüyor.

TSK’NİN SUR AÇIKLAMASI

TSK açıklamasında şöyle denildi;

“27 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu dördü ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, durumu ağır olan silah arkadaşlarımızdan üçü kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Yaralı silah arkadaşlarımızın tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

20 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com