Tıp Bayramında Alanlara Çıkan Çalışanlara Verilen Cezalara İptal

Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklama da;
Türk Sağlık-Sen olarak geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle tüm ülke genelinde 13 Mart tarihinde iş bırakmış, “Bayram gelmiş neyimize” diyerek sağlık çalışanlarının taleplerini gündeme taşımıştık.
Haklı taleplerimizi gündeme taşıdığımız bugünde iş bırakan üyelerimize ceza veren hastane idarelerine hem il disiplin kurullarından hem de mahkemelerden tokat gibi kararlar geldi.
Erzurum Horasan Devlet hastanesinde görev yapan ve 13 Mart 2015’te işe gelmeyen 3 üyemize hastane idaresi tarafından uyarma cezası verildi. Söz konusu cezaya sendikamız tarafından İl Disiplin kurulunda yapılan itiraz neticesinde Kurul eylemin sendikal faaliyet kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine hükmederek cezaları iptal etti.  Kurula hem hukuku geçerli kıldığı hem de haklılığımız tescillediği için teşekkür ediyoruz.
İstanbul’da ise yine aynı gün yapılan eyleme katılan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli üyemize verilen uyarma cezası da açtığımız dava sonucunda iptal edildi.   İstanbul 13. İdare Mahkemesi yapılan eylemin sendikal faaliyet kapsamında olduğuna karar vererek verilen uyarma cezasını iptal etti.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com