Ankara’da Bombalı Saldırı!

Ankara’da Askeri Servis araçlarının geçişi esnasında bombalı saldırı düzenlendi. Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Ankara’da saat 18.30 sularında patlama gerçekleşti. Patlamada ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

DSİ Genel Müdürlüğü’nün karşısında, Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının bulunduğu noktada patlayıcı maddeyle saldırı düzenlendi. Saldırının ardından araçlar yanmaya başlarken yanan araçları söndürmek için olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Ölü ve yaralıların olduğu belirtilen olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.


Olayın Askeri bölgenin yakınında gerçekleşmesi sebebiyle askeriyeye ait itfaiye ve ambulans araçlarıyla olay yerinin güvenliğini sağlamak için bazı askerler kışlanın dışına çıkarıldı.

İkinci bir patlama ihtimali nedeniyle çevredeki güvenlik önlemleri artırılarak vatandaşlar olay yerinden uzaklaştırıldı. Saldırıya yayın yasağı getirildi.

Ankara'da Askeri Servis Aracına Bombalı Saldırı: 28 Kişi Hayatını Kaybetti

 

 

 

 

KURTULMUŞ: 28 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada, “Ankara’da 18.31’de İnönü Bulvarı üzerindeki kırmızı ışıkta, askeri personelimizi taşıyan servis araçlarının durduğu bir esnada bir araçtan bombalı bir araçla yapılan saldırı sonucu maalesef şu andaki belirlemelerimize göre 28 vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Vefat edenler arasında asker kardeşlerimiz olduğu gibi sivillerin de olduğunu tahmin ediyoruz. Kimlik tespitleri yapıldıkça kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca 61 vatandaşımız da yaralı. Çeşitli hastanelerde tedavi altındalar. Terörü kınıyoruz” dedi.

HÜKÜMETTEN PATLAMAYA İLİŞKİN İLK AÇIKLAMA
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Terör Ankara’da alçakça saldırdı. Lanetliyoruz bu saldırıyı. Vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesi terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor” dedi.

ABD VE İNGİLTERE’DEN KINAMA
ABD Büyükelçisi Bass, “Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının derin üzüntüsü ve şoku içerisindeyim. Kalbimiz ve dualarımız saldırıdan etkilenenlerledir” açıklamasında bulundu.İngiltere Ankara Büyükelçisi Richard Moore ise “Kızılay’dan korkunç bir haber. Olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum. Birleşik Krallık bu zor zamanında Türkiye ile omuz omuzadır. Terörizmi kesin ve net olarak kınıyorum” şeklinde açıklama yaptı.
TSK’DAN İLK AÇIKLAMA
TSK: Saldırı trafik ışıklarında meydana geldi. Alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Gece saatlerinde açıklama yapan TSK, yaralanan 61 kişiden 30’u taburcu edildiğini bildirdi

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com