Şırnak, Mardin ve Diyarbakır’dan acı haber: 8 şehit

Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonlarda Şırnak’ta 2 polis, Nusaybin’de 3 asker şehit oldu. Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir karakola düzenlenen bombalı saldırı da ise 3 asker şehit oldu. Böylece bir günde verilen şehit sayısı 8’e yükseldi.

Şırnak’ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda teröristlerin saldırısı sonucu 1 polis şehit oldu, biri ağır 3 polis memuru yaralandı.

Operasyonda teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanan polis memuru da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şırnak Devlet Hastanesinde şehit oldu.

Nusaybin

Mardin’in Nusaybin ilçesinde de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 3 asker şehit oldu, 9 güvenlik görevlisi yaralandı.

Dicle Mahallesindeki çalışmalar sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 9 güvenlik görevlisi yaralandı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir karakola bombalı saldırı düzenlendi. Edinilen ilk bilgilere göre, Lice ilçesi Mermer Karakolu’na teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi.

3 ASKER ŞEHİT, 24 ASKER YARALI

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’daki jandarma karakoluna PKK terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 3 askerin şehit olduğunu, 24 askerin yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, dün saat 21.10 sıralarında Diyarbakır-Lice karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu nizamiyesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 24 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup, tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Bizde Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı güvenlik görevlilerimize acil şifalar diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com