Onlarca ilde okullar tatil

Yurt genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. AKOM’dan alınan bilgilere göre, Sibirya’nın soğuk hava ile yoğun ve kuvvetli kar yağışının bugün ve Salı gününde yeniden etkili olması bekleniyor. İstanbul’da kar yağışının devam etmesinin ardından öğrenciler okulların salı günü de tatil edilip edilmeyeceğini merak etti. İstanbul Valiliği’nin konu ile ilgili akşam saatlerinde açıklama yapması bekleniyor.

Cuma gününden itibaren İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışı bu gece de devam etti. Kar yağışıyla beraber Sabah saatlerinde hava sıcaklığında da büyük düşüş yaşandı.
Gaziosmanpaşa Meydanı’nda bulunan termometre saat 04.47’de -4 dereceyi gösterdi. Mahalle aralarındaki araçların üstlerinin tamamen karla kaplandığı gözlenirken, yol kenarlarında ise park edilmiş çok sayıda araç olduğu görüldü.

TAKSİM MEYDANI BEYAZA BÜRÜNDÜ

Yağış sırasında Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi beyaza bürünürken, vatandaşlar kar yağışı nedeniyle yürümekte zorlandı. Birçok kişi şemsiyelerini açarak kardan korunmaya çalışırken, bazı vatandaşlar ise karda dolaşarak kar yağışının tadını çıkardı.

BU 3 GÜNE DİKKAT!

AKOM’dan alınan bilgilere göre, Sibirya’nın soğuk hava ile yoğun ve kuvvetli kar yağışının bugün ve Salı günleri yeniden etkili olması bekleniyor. 3 gün boyunca fırtınamsı rüzgar ve kar yağışı nedeniyle kara, hava ve deniz ulaşımında aksamalar yaşanabilir
İSTANBUL’DA 10 OCAK SALI GÜNÜ (YARIN) OKULLAR TATİL Mİ?

Yurtta kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir çok ilde eğitim öğretim yapılmayacak. Kar yağışının artarak devam ettiği illerde öğrenciler okulların salı günü de tatil olup olmayacağını merak ediyor. Valiliklerden ilerleyen saatlerde açıklama gelmesi bekleniyor.

OKULLARIN BUGÜN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER!

KAYSERİ’NİN YEDİ İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Yoğun kar yağışı Kayseri’nin ilçelerinde etkili oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle Akkışla, Bünyan, Develi, Tomarza, Felahiye, Pınarbaşı, Sarız ilçelerinde okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Kocasinan, Melikgazi ve Talas ile Sarıoğlan ilçe merkezi haricinde ise taşımalı eğitim yapan okullarda eğitim ve öğretim bir gün tatil edildi.

KAHRAMANMARAŞ’IN İKİ İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Nurhak ilçelerinde  kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 9  Ocak Pazartesi günü bütün okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Elbistan genelinde muhtemel kar yağışı ve  etkili tipi  nedeniyle tedbir amaçlı ilk ve orta dereceli okullarda, anaokulu, ilkokul,  ortaokul ve lise, 9 Ocak 2017 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara  verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bu arada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile  personelin de 1 gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da ilçede  yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verildiği duyuruldu.

SİVAS’IN GÜRÜN İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Sivas’ın Gürün ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Gürün İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, ilçedeki köy okulları ve taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerin eğitimine 9 Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi.

ADIYAMAN’IN BİR İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışı  nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede  yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü, bu nedenle ilçe genelinde 9 Ocak  Pazartesi eğitime ara verdiklerini söyledi.

İlçeye bağlı 20 köy ile 18 mezranın yolunun ulaşımı kapandığını ifade  eden Kaya, İl Özel İdaresi ekiplerinin köy yollarını açmak için çalışma  başlattığını ifade etti.

SİNOP’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Sinop’ta bazı ilçelerde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il  genelinde etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla Saraydüzü ve Erfelek  ilçelerinin tamamında, Boyabat ilçesinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda 9  Ocak Pazartesi eğitime ara verildi.

Saraydüzü ve Erfelek ilçelerinde kamuda görevli hamileler ile  engelliler idari izinli sayılacak.

BİLECİK’İN İKİ İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bilecik’in 2 ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edildi.

Bilecik Valiliği’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Bilecik’in Söğüt ve Yenipazar ilçeleri ile bağlı köylerinde önlem amaçlı olarak eğitime 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

KIRŞEHİR’DE TAŞIMALI EĞİTİME KAR ENGELİ

Kırşehir’de dün geceden itibaren şehri etkisi altına alan kar yağışı nedeni ile taşımalı eğitime ara verildi.
Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, Kırşehir’de taşımalı eğitime dün geceden itibaren şehri etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime ara verildiği duyuruldu.

ORDU’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ordu’da etkili olan kar yağışı sebebi ile birçok ilçede 9 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime ara verildi.

Ordu’da gece saatlerinde başlayan ve gün boyunca devam kar yağışı sebebi ile 15 ilçede 9 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, kabataş, Korgan, Kumru ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullarda, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda ve Ünye ilçesinde yüksek mahallelerdeki okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Pazartesi günü yoğun kar yağışımı sebebi ile ara verilmiştir” denildi.
ÇANKIRI’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Çankırı’nın bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il  genelinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Orta ilçesinin tamamında,  Atkaracalar ilçesinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda eğitime ara  verildi.

SAKARYA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Cuma gecesinden beri etkisini arttırarak yağan kar yağışı sonrası Sakarya Valiliği, 9 Ocak Pazartesi günü il genelinde okulları tatil ettiğini açıkladı.

AMASYA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Amasya’da  kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime ara verildi.

Amasya Valisi Salih Işık yaptığı açıklamada, kent genelinde kar  yağışının etkili olduğuna işaret etti.

Meteoroloji verilerine göre kar yağışının süreceğini belirten Işık,  “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitim  ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir” dedi.

Engelli ve hamile memurların da izinli sayılmasının  kararlaştırıldığı bildirildi.

AKSARAY’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Aksaray’da, kar ve buzlanma nedeniyle eğitime ara  verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kentte yoğun kar yağışının yaşandığını belirtti.

Yağışın etkisini artırdığını aktaran Kartal, kar yağışı ve buzlanma  nedeniyle il genelinde eğitime 09 Ocak Pazartesi ara verildiğini kaydetti.

ÇORUM’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Çorum’da kar yağışı dolayısıyla merkez, İskilip, Ortaköy  ve Mecitözü ilçelerinde eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre,  etkisini sürdüren kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar  nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve  Mecitözü ilçelerindeki okullarda eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kar yağışının durumuna göre diğer ilçelerde de okulların tatil  edilebileceği belirtildi.

MANİSA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Manisa’daki yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime Gördes ilçesinde tamamen, 8 ilçede ise kısmi olarak ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle Gördes  ilçesindeki okulların tatil edildiği belirtildi.

Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve  Salihli ilçelerinde ise eğitime kısmi olarak ara verildiğini kaydedilen  açıklamada, bunun kapsamının, taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlı  olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula,  Ahmetli ve Demirci ilçelerinde ise okulların açık olacağı bildirildi.

BOLU’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bolu’da aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar için bir gün süreyle tatil edilirken, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin verildi.

İl genelinde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde devam eden kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkez ve ilçelerde 9 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca 9 Ocak Pazartesi günü engelli ve hamile kamu görevlileri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri İle Halk Eğitim Merkezleri’de 9 Ocak 2017 günü bir gün tatil edilmiştir” denildi.
KONYA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez Meram, Selçuklu ve karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde için eğitime 1 gün ara verildi.

Konya Valiliği, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde  09 Ocak Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar, özel kreş ve gündüz bakım evlerinin tatil olduğunu açıkladı.  İl genelindeki kamu kurumunda çalışan hamile ve engellilerin idari izinli olduğu belirtildi.
KOCAELİ’DE OKULLAR TATİL

Kocaeli Valisi HASAN Basri Güzeloğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların için bir gün tatil edildiğini açıkladı.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu il genelinde okulların tatil olduğunu açıkladı. Vali Güzeloğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili öğrenciler, olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle ilimizde 9 Ocak günü eğitim ve öğretime ara verilmiştir” diye açıklamada bulundu. Vali Güzeloğlu ayrıca engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli olduğunu bildirdi.

TEKİRDAĞ’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Tekirdağ’da yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulların pazartesi günü tatil edildiği açıklandı.
Tekirdağ’da kar yağışı, soğuk ve buzlanma nedeniyle ilçeleri de kapsayacak şekilde okulların 1 gün tatil edildiği öğrenildi.
Öte yandan, Tekirdağ Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle hamile ve engelli olan devlet memurlarının da 1 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.
KASTAMONU VE Bartın’DA OKULLAR TATİL

Kastamonu il merkezinde ve Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’nde etkili olan kar yağışları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’nde de kar nedeniyle okullar tatil edildi.
TOKAT NİKSAR’DA OKULLARA KAR TATİLİ

Tokat’ın Niksar ilçesinde dün geceden bu yana aralıksız yağan kar hayatı olumsuz etkilerken, ilçede okullar bir gün tatil edildi.

Niksar’da dün geceden bu yana aralıksız yağan kar hayatı olumsuz etkilerken, Niksar’da merkez belde ve köylerde okullar bir gün tatil edildi. Kent merkezi kardan beyaza bürünürken, kar yağışıyla birlikte belediye ekipleri kent merkezinde temizlik çalışması başlattı. Karayolları’na bağlı ekipler ise şehirlerarası karayolunda çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri, yola çıkacakları zincir takmaları konusunda uyardı.
Kar nedeniyle Niksar’da ilk ve orta dereceli okulların pazartesi günü itibariyle bir gün tatil edildiği bildirildi.

EDİRNE’DE OKULLAR TATİL

Edirne’de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde  okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Valilik kararı ile eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini  bildiren Özcan, ”Edirne’de il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi  ve özel okullar, kar ve buzlanma nedeniyle tatil edilmiştir.” dedi.

Bu arada valilikten yapılan yazılı açıklamada, kamu kurumlarında  çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

SAMSUN’DA OKULLAR TATİL

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 9 Ocak Pazartesi günü 6 ilçede yaptığı kar tatilini  il geneline uygulama kararı aldı ve bütün okulların tatil olduğunu açıkladı.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Valimiz Sayın İbrahim Şahin, olumsuz hava şartlarından dolayı 09 Ocak 2017 Pazartesi günü  Samsun İl genelinde tüm okulların tatil edildiğini açıkladı. Valimiz Sayın İbrahim Şahin ayrıca, aynı gün çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını ifade etti” dedi.

NEVŞEHİR VE YOZGAT

Eğitime kar engeli  – Nevşehir genelinde ve Yozgat’ın  Yenifakılı ilçesinde okullar tatil edildi

Nevşehir genelinde ve Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde  eğitime 1 gün ara verildi. Nevşehir’de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki  tüm okullar tatil edildi.

Yozgat’ta da yoğun kar yağışı sebebiyle Yenifakılı ilçe merkezi ve  köylerinde de eğitime 1 gün ara verildi. İlçede 5 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, yoğun kar yağışının  sürdüğünü belirerek, 5 köy yolunun kapalı olduğunu, okulların da tatil  edildiğini söyledi.
TOKAT’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli  okullar  tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğuna işaret etti.

Meteoroloji verilerine göre kar yağışının süreceğini belirten Yazıcı,  ” İl Hıfzısıhha Kurulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara  verdi. Aynı zamanda engelli ve hamile memurların izinli sayılması  kararlaştırıldı.” dedi.

YALOVA’DA OKULLAR TATİL

Yalova’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki okullar 9 Ocak Pazartesi günü için 1 gün tatil edildi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, olumsuz hava şartları nedeniyle okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Müdür Turan yaptığı açıklamada, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü, bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür.”

Müdür Turan, 10 Ocak Salı günü için ise henüz bir karar alınmadığını söyledi.

BANDIRMA VE Manyas’TA DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Balıkesir’de, Bandırma ilçesinden sonra 8 ilçede daha  olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarının devam  etmesi beklendiğinden, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek,  Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği  belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile  hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

ÇANAKKALE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çanakkale’de kent merkezi ile 8 ilçede, Gelibolu ilçesinde de ve salı günü olumsuz hava şartları nedeniyle okullar  tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada,  iki gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okullarla ilgili tatil  kararı alındığını söyledi.

Ulaşımın bazı bölgelerde güçlükle yapıldığı kentte, merkez ile  Ayvacık, biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerindeki tüm  okullarda eğitim yapılmayacağını aktaran Memiş, Gelibolu ilçesinde ise 9 ve  10 Ocak olmak üzere iki gün eğitime ara verildiğini kaydetti.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile  personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

BURSA’DA DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” denildi.
Öte yandan Meteoroloji yetkilileri, Bursa’da gece sıcaklığın -10 dereceye kadar düşeceğini belirterek, don olaylarına karşı vatandaşları tedbirli olunması konusunda uyardı.

KIRKLARELİ’DE OKULLAR TATİL

Kırklareli’de olumsuz hava şartları nedeniyle il  genelinde okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde tüm okulların tatil  edildiğini söyledi.

Aşım, ”Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullar yoğun  kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle tatil edildi. Bazı bölgelerimizde  kar kalınlığı 1,5 metreye yükselmiş durumda. Bu nedenle eğitime bir gün ara  verdik.” dedi.
Bu arada Valilikten yapılan yazılı açıklamada da kamu kurumlarında  çalışan engelli ve hamile personelin  idari izinli sayılacağı belirtildi.

ZONGULDAK’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle  için okullar bir gün süreyle tatil edilirken, engelli ve hamile kamu personeline de 1 günlük idari izin verildi.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Merkez bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yaygın, örgün ve özel eğitim kurumlarında okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerimiz de 1 gün idari izinlilerdir” denildi.

Öte yandan Zonguldak Valisi Ali Kaban da kar tatilini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Vali Kaban’ın paylaşımında, “Zonguldak’a güzel bir kar yağıyor. Beklenen oldu sonunda. Okullar tatil. Keyfini çıkarın” ifadeleri yer aldı.

KARADENİZ Ereğli’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kdz. Ereğli’de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, yaptığı açıklamada, etkisini sürdüren kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için ilçe genelinde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldığını söyledi. İlçede, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

ALAPLI’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik okulların yarın (Pazartesi) bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.Cevat Çevik hava muhalefetine dikkat çektiği açıklamasında: “09/01/2017 Pazartesi, Alaplı ilçemizde hava muhalefeti nedeniyle tüm eğitim kurumlarında, 1 (Bir) gün süreyle tatil edilmiştir. Tüm velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize duyrulur” dedi.

AKÇAKOCA’DA OKULLAR 9 OCAK’TA TATİL

Akçakoca’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. Akçakoca’da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Akçakoca Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, pazartesi günü kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akçakoca Hıfzıssıhha kararıyla okullar tatil edildi. Ayrıca, hamile, engelli memurlar idari izinli sayılacak.

KIRIKKALE SULAKYURT’TA OKULLAR TATİL

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar tatil edildi.

NİĞDE’DE TÜM OKULLAR TATİL

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tüm okullar ile Özel Eğitim Okulları ve rehabilitasyon merkezleri 9 Ocak Pazartesi tatil edildi. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelliler de idari izinli sayılacak.

İZMİR TİRE’DE TAŞIMALI EĞİTİME ARA VERİLDİ

İzmir’in Tire ilçesinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kriz masası oluşturuldu, taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

DÜZCE’DE TAŞIMALI EĞİTİME ARA VERİLDİ

Düzce’de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün taşımalı eğitime ara verildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 Ocak Pazartesi il genelindeki okulların, yalnızca taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere tatil edildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, il genelinde kapalı köy yolunun bulunmadığı ve İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin köy yollarında genişletme çalışması yürüteceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com