Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezine Çirkin Saldırı

Referandumda ‘hayır’ diyeceğini açıklayan Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’ne, 25 kişi olduğu tahmin edilen bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, son günlerde çok tartışılan başkanlık sistemi ile ilgili görüşlerini belirterek, Parlamenter sistemin güçlendirilerek devam ettirilmesini gerektiğini ve referandumda ‘hayır’ oyu vereceğini açıklamıştı.
Bu açıklamaların ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’ne 25 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırı sonrasında Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde yapılan Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri istişare toplantısında “Tek Yürek Tek Ses” sloganı öne çıktı.

Özellikle yaklaşan 2017 yılı yetki ve toplu sözleşme döneminde Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Konfederasyon Genel Başkanımı İsmail Koncuk önderliğinde “Adım Adım Anadolu” turlarına devam ederek üyelerine ve tüm kamu çalışanlarına Türkiye Kamu-Sen’in ilke ve duruşu ile çalışma hayatı, yetki ve toplu sözleşme dönemine yönelik fikirlerini bildirme kararı aldı.

Yapılan saldırının ardından tüm Türkiye’deki Türkiye Kamu-Sen üye ve temsilcilerinden; İsmail Koncuk ve Türkiye Kamu-Sen’e destek mesajlarının geldiği, sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyüdüğü de gözlemlenmektedir.
KORAY AYDIN’DAN DA ÇOK SERT TEPKİ
Türkiye Kamu Sen Genel Merkezine yapılan saldırıya MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın’dan da çok sert tepki geldi. 
 
Yazılı bir basın açıklaması yapan Aydın, şu ifadeleri kullandı:
Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırı Sayın İsmail Koncuk’un şahsında tüm Türkiye Kamu-Sen’e yöneliktir. Sosyal medya hesabından referandumda hayır diyeceğini açıklayan Sayın Koncuk’a yönelik baskı ve tehditler kabul edilemez.
 
Düşünce ve kanaatlerini söz, yazı veya başka yollarla açıklayan kişi veya kurumların hedef alınması açık bir anayasa ihlalidir ve suçtur. Türkiye Kamu-Sen, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir ve gücünü yasalardan, üyelerinden ve ilkelerinden almaktadır.
 
Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen, birilerinin sus demesiyle susacak bir kurum değildir. Kendi kararını, yetkili kurullarında kendisi verecektir. Bizim gençlerimizi, bizim kurumlarımıza karşı kışkırtmak ve saldırmak hangi aklın ürünüdür? Böyle bir sorumsuzluk tam bir akıl tutulmasıdır.
Milliyetçi-Ülkücü Hareketi ucube bir Partili Cumhurbaşkanlığı tesis etmek için birbirine düşürmeye ve bölmeye kimsenin hakkı yoktur. Ülkücüleri, demokratik tercihleri sebebiyle ayrıştırmak, ötekileştirmek ve ülküdaşlık hukukunu zedelemek büyük vebaldir.
 
MHP ve Ülkücü Hareket’i kendi gündemi ve önceliği olmayan bir konu yüzünden birbirine düşürenleri, ne ülkücüler ne de tarih affetmeyecektir. Sağduyu galip gelmeli, demokratik kurallar işlemeli, her aşaması baskı ve dayatmalarla gelen Partili Cumhurbaşkanlığı sandığa gömülmelidir.
Koray Aydın
Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı
19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili
Kaynak: Yeniçağ

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com