Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanından Antalya B.Şehir Belediyesine sert eleştiri

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu Antalya Büyükşehir Belediyesinin uygulamalarını sosyal medya hesabından sert bir dil ile eleştirdi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu; Antalya Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Denge Sözleşmesi gereği memurlara ödenmekte olan 750 Tl. lik  ücretin Bem-Bir-Sen’e üye olmayan kamu görevlilerine ödenmemesini sosyal paylaşım sitesinde sert bir dil ile eleştirdi.
Koyuncu yaptığı açıklamada;
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yetkili Bem Bir-Sen, kendilerine üye olmayan memurlar için %4 oranındaki 60 TL.lik dayanışma aidatının iptal edilmesini içine sindiremedi. Mahkeme kararlarına ve adalete saygılarını kaybeden, gözünü para hırsı bürümüş zavallı sözde sendikacılardan bu memur ne bekliyor ki!
Antalya Büyükşehir Belediyesinde büyük bir skandal yaşanıyor  bugünlerde. Bir sendikaya üye olmadı diye 450 memurun 750 Tl. lik tazminatı ödenmedi. Malum sen üyelerine ödenirken diğer memurlara bu ödeme yapılmayarak büyük bir hukuk ayıbı yaşanmıştır. Öncelikle o ilkesiz, omurgasız sendika üyelerine soruyorum? Sizler böyle bir haksızlığa uğrasanız ne yapardınız? Sendikanızın bu ahlaksız uygulamasını içinize sindirebiliyor musunuz? Çalışanın cebinde gözü olan yasal olmayan 60 Tl dayanışma aidatı almak için her türlü ahlaksızlığı, hukuksuzluğu yapan bir sendikanın üyesi olmak sizleri rahatsız etmiyor mu? Çalışma arkadaşlarınızın böylesine bir haksızlığa uğratılmasına nasıl rıza gösteriyorsunuz?
Anayasamızın 10 uncu maddesi “Hiçbir kişiye, aileye, zümreye ve sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organlar ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesi ne uygun olarak hareket etmek zorundadır.” şeklinde eşitlik ilkesini vurgular. Antalya Büyükşehir Belediyesinde Anayasa’nın eşitlik ilkesi ayaklar altında alınmış, yani anayasal suç işlenmiştir. Bugüne kadar hiç bir kurumda görülmemiş, yaşanmamış böyle bir hukuk skandalını işleyenler toplum ve adalet huzurunda hesap vereceklerdir.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com