İstanbul’da bazı metro seferleri yapılamayacak

İstanbul’da sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağışın yol açtığı su baskınları nedeniyle M1 hattı Otogar-Yenikapı ile M2 hattında Haliç Metro köprüsü – Yenikapı arası seferler yapılamıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Sabah saatlerinde başlayan ve kısa sürede su baskınlarına neden olan yağmur, en çok Silivri bölgesinde etkili oldu. Son yılların en etkili yağışı, Silivri Çanta’da 45 dakikada metrekareye 118 kilogram olarak düştü. Yağışla birlikte alarma geçen İstanbul Belediyesi İtfaiye, İSKİ, İSTAÇ, Park Bahçeler, Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı, Zabıta ve afad ekipleri, su baskınlarıyla mücadele etti. İtfaiye ve zabıta tarafından 229 araç çekilirken, ihtiyaca karşı mobil büfeler su baskını yaşanan bölgelere sevk edildi. 750 personel ve 423 araçla Silivri Gümüşyaka bölgesinde temizlik çalışmalarına başlanırken, ekipler 7 bin 882 personel 3 bin 82 araçla gün boyu su baskınlarına karşı mücadele etti.

Şiddetli yağıştan metrobüs yolu da etkilenirken, kısa süre trafik aksaklığı yaşandı. Yenikapı Metro istasyonu da sulardan etkilendi. Öte yandan, metro seferlerinde M1 hattı Otogar-Yenikapı ile M2 hattında ise Haliç Metro köprüsü – Yenikapı arası seferler yapılamıyor. Bu hatlara İETT tarafından ek otobüs seferleri konuldu.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com