Hükümet, toplu sözleşme teklifini 14 Ağustos’ta sunacak

Kamu görevlileri ile memur emeklilerinin maaşlarına 2018 ve 2019 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği 4. dönem toplu görüşme sürecinin ilk toplantısı yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu (sol 2) başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonunda yapılan toplantıya, Kamu İşveren Heyeti temsilcileri ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın (sağ 2), Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk (sağ 1) ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcileri katıldı. ( Halil Sağırkaya - Anadolu Ajansı )

Toplu sözleşme görüşmeleri dün itibariyle başladı. Yapılan ilk toplantının ardından Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu ve yetkili Konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu.

Toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos tarihi itibariyle başladı. Yapılan ilk toplantının ardından Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu ve yetkili Konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulundu.

BAKAN SARIEROĞLU: 14 AĞUSTOS’TA TEKLİFİMİZİ SUNACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun açıklamaları;

İstişare ve diyaloğun içini dolduracak şekilde güzel bir başlangıç yaptık. Önümüzdeki 21 Gün içindeki çalışma takvimini belirledik.

Hizmet kollarına ilişkin çalışma komisyonlarını oluşturduk. Yarından itibaren çalışmaya başlayacaklar.

Kurulan komisyonlar çalışmalarını tamamladıktan sonra müzakereleri 10 ve 11 Ağustos’ta devam ettireceğiz. Hükümet olarak 14 Ağustos’ta teklifimizi sunacağız. Amacımız hakeme gitmeden bu sözleşme dönemini uzlaşıyla tamamlamak. Güzel müjdeler vermek istiyoruz. Başkanlarımızın tüm söylediklerini not aldık, değerlendireceğiz.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com