Bütün Memurları Kapsamayan 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Yeni Adaletsizlikler Doğuracaktır

Türkiye Kamu-Sen tarafından kamu çalışanlarına yönelik 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarının belli olduğu yönünde bazı haberler basın yayın kuruluşlarında yayınlanmaktadır denildi. Kamu Çalışanı olarak resmi olmayan belgelerle ilgili haber yapmıştık!

Kamu çalışanlarına yönelik 3600 ek gösterge düzenlemesinin detaylarının belli olduğu yönünde bazı haberler basın yayın kuruluşlarında yayınlanmaktadır açıklaması Türkiye Kamu Sen tarafından da geldi. Şu ana kadar Konfederasyonlarına bu yönde ulaşmış herhangi bir taslak bulunmamakla birlikte, böyle bir çalışmaya ilişkin henüz tarafımıza davet gelmemiştir denildi.

Kamu Çalışanı olarak biz de dün yaptığımız haberimizde medyaya yansıyan ve doğruluğu resmi olarak belirtilmeyen 3600 ek gösterge haberlerine dair açıklama yapmış ve bu haberlerin doğruluğu konusunda resmi açıklamanın olması gerektiğini belirtmiştik ki şu ana kadar herhangi bir resmiyet kazanmış değil!

Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan açıklamada haberlere konu olan taslakta, polis, din görevlisi, hemşire ve öğretmenlerin yanında şube müdürleri, il müdürleri, bölge müdürleri ve üniversite yöneticilerinin de kapsama dahil edildiği belirtilmektedir denildi.

Türkiye Kamu-Sen olarak daha önce de defalarca dile getirilen ek gösterge uygulaması bütün memurları da kapsayacak şekilde yeniden ele alınmadan, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmeden yapılacak her türlü düzenleme eksik kalacak ve var olan sorunları derinleştirmekten yeni adaletsizlikler doğurmaktan öteye gidemeyecektir denildi.

Türkiye Kamu-Sen’in ek gösterge uygulamasına ilişkin talep ve önerileri mutlak surette dikkate alınmalı ve hazırlanacak taslak tüm memurların beklentilerine cevap verecek nitelikte geniş çerçeveli olmalıdır açıklamasına yer verildi.

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com